Stare komputery > Inne > Kaseta magnetofonowa


Kaseta magnetofonowa

1. Opis

Kasety magnetofonowe były pierwszym popularnym typem taniej i łatwodostępnej pamięci zewnętrznej stosowanej w komputerach osobistych. Zarówno w przypadku komputerów współpracujących z dowolnym magnetofonem kasetowym (np. Sinclair ZX81, Sinclair ZX Spectrum) jak i modeli z dedykowanymi urządzeniami (np. Atari 800XL czy Amstrad CPC-464) używane były zwykłe kasety przeznaczone do nagrywania muzyki.

Najlepsze efekty przynosiło użycie zwykłych kaset żelazowych - kasety chromowe bądź metalowe wymagały zwykle innych prądów podładu w głowicy nagrywającej magnetofonu i źle współpracowały z magnetofonami komputerowymi.

2. Galeria

Zapraszam do zapoznania się z kilkoma zdjęciami opisywanego modelu - zdjęcia przedstawiają egzemplarz znajdujący się w mojej kolekcji :) Po kliknięciu w miniaturkę możemy obejrzeć obrazek w większym formacie.

opakowanie kaset przeznaczonych specjalnie do pracy jako pamięć zewnętrzna dla komputerów osobistych - miały one krótszą długość, a za to grubszą i bardziej wytrzymałą taśmę nośną. Na zdjęciu kasety o długości C-10 (10 minut).


UIBS © 2008, 2010 - all rights reserved.
uibs.com.pl